Keď čas nehrá žiadnu rolu

22.10.2021

Keliautojas (Cestovateľ)

Siahol si na hranicu svojich síl, odvaha a húževnatosť mu nie sú cudzie. O kom hovoríme? 

O cestovateľovi a cyklistovi Mariusovi Naruševičiusovi

Tento úžasný charizmatický človek nás nadchol svojou vytrvalosťou a nezlomnou túžbou splniť si svoj sen. Ako inak - na dvoch kolesách. 

Marius pochádza z Litvy. Je to mladý chalan, ktorý miluje cestovanie a bicykle. A tak sa rozhodol spojiť príjemné s príjemnejším a precestovať Európu na dvoch kolesách. Miluje totiž ten pocit slobody a jednoduchého parkovania. Jeho cesta sa začala, ako inak v Litve, pokračovala cez Poľsko, Slovensko, Rakúsko, Taliansko. Zastavil sa aj v San Maríne či Vatikáne. Teraz prechádza Francúzskom, pričom nevynechal ani Monako.

Aktuálne sa Marius nachádza vo Francúzsku, kde pokoril hranicu 4000 km. Ešte ho však čaká dlhá cesta domov cez Nemecko.

Vianoce už Marius plánuje osláviť doma v Litve.


MARIUS a JEHO DEŇ v POVAŽSKEJ BYSTRICI

Marius navštívil už mnoho miest a neobišiel ani Považskú Bystricu. Práve tu sa mu 1. septembra pokazilo zadné koleso na bicykli a náhoda ho doviedla ku nám do BIKEDU (alebo BIKEDU za ním :)). Zaseknuté teleso voľnobehu (orech) bolo vo vnútri zahrdzavené a nám nezostávalo nič iné, len prepliesť nový náboj. 

Oprava sa našťastie podarila ešte v ten deň a tak Marius mohol pokračovať ďalej.  Medzitým však stihol navštíviť aj Považský hrad a oddýchnuť si po náročných dňoch. Aj napriek nie zrovna priaznivému počasiu a problémom, ktoré ho pri prechádzaní Považskou Bystricou postretli, bol Marius veľmi spokojný a plný elánu.

O tomto zážitku sa Marius rozpísal aj v recenzii, ktorú nám venoval (za čo mu veľmi pekne ďakujeme, Thanks Marius!). "V ten deň som si myslel, že to bude najťažší deň môjho života. Keď som išiel z Litvy do Talianska na bicykli, poškodila sa mi zadná náprava. Okoloidúci mi pomohli a nasmerovali ma na cykloservis (Bikedu). Bol 1. september. ... Majitelia prišli aj počas pracovného voľna a bicykel mi opravili. PRE MŇA TO BOL ZÁZRAK! Som Vám za to veľmi vďačný!" 

Tešíme sa, že sme sa mohli aspoň na chvíľu stať súčasťou a dopomôcť k úspešnému pokračovaniu Mariusového tripu :) 

Mariusovu cestu môžete sledovať na instragrame, kde dokumentuje všetky svoje zážitky.

Za súhlas so zverejnením článku a fotiek Mariusovi ďakujeme a želáme ešte veľa úspešných kilometrov :)