NAJČASTEJŠIE OTÁZKY


Aký bicykel je pre mňa vhodný?

Na nájdenie ideálneho dvojkolesového miláčika je potrebné zodpovedať si tieto otázky: 

Kde jazdím? (cesta, les, ľahký terén, ťažký terén. príklady sú uvedené nižšie.) 

Ako často jazdím? (drahší model ušetrí peniaze na vylepšenia a viac znesie) 

Akú mám kondíciu? (zvážiť kúpu e-bike, čas ktorý na bicykel mám,...) 

Akú veľkosť rámu a kolies potrebujem? (tabuľka veľkostí)

Aký bicykel zvoliť - typ bicykla?

  • Časté jazdy v teréne

V takom prípade je pre Vás ideálnou voľbou horský bicykel (MTB). Je vybavený širšími plášťami s hrubým vzorom, tým dobre sedí aj na klzkom povrchu a zvláda nerovnosti.
Horské bicykle možno rozdeliť na bicykle s pevným rámom a celo-odpružené, ktoré majú odpruženú prednú vidlicu aj rám, čo umožňuje frekvenčne šliapať aj na nerovnom povrchu a tým zvládnuť náročnejší zjazd. Niektoré typy celo-odpružených bicyklov majú možnosť uzamknutia predného aj zadného pruženia, čo ocenia cyklisti, ktorí chcú využívať bicykel ako pri zjazdoch a maratónoch, tak jazdiť v menej náročnom teréne.

  • Pre bežné rekreačné jazdenie a jazdu v meste

V týchto prípadoch Vám bude stačiť mestský bicykel, ktorý je určený pre jazdu na rovinatom a pevnom teréne. Druhou možnosťou pre rekreačné jazdenie môžu byť trekingové bicykle, ktoré sú vybavené niektorými doplnkami ako sú blatníky, svetlá, zvonček alebo nosič.

  • Pre pravidelné jazdy dlhších vzdialeností po ceste

Cestný bicykel je pre Vás tou správnou voľbou. Konštrukcia bicykla je zameraná na aerodynamický športový posed, minimálny valivý odpor a dokonalý prenos síl. Bicykel dopĺňajú len najnutnejšími komponentami a jeho radiaci systém je zameraný na rýchlosť, preto aj ich váha je najnižšia zo všetkých typov bicyklov.

  • Kombinácia jazdy v teréne, v meste a po ceste

V takom prípade môžete zvoliť kompromis v podaní crossového či trekingového bicykla. Crossový bicykel spája výhody cestného a horského bicykla. Jazdec má vzpriamenejší (turistický) posed, väčšie 28" kolesá a univerzálny dezén plášťov, ktorý umožňuje rýchlejšiu jazdu po asfaltových cestách. Pokiaľ chcete jazdiť aj v menej náročnom teréne, tak je pre Vás tento bicykel optimálny.

  • Ostatné špeciálne bicykle

Skladacie bicykle, elektro-bicykle, BMX, detské bicykle.

Pokračujte v čítaní kliknutím tu.


Aké sú moje finančné možnosti?

Naše ceny sú optimalizované či už pre profesionálov, ktorí neváhajú investovať do najlepších modelov na trhu, či pre zákazníkov s nižším rozpočtom. Chcete prémiový model, ale cenovka je privysoká? Nájdeme vám ekvivalentné riešenie za dostupnejšiu sumu. Taktiež je u nás možnosť okamžitého nákupu na splátky bez navýšenia.